Praca, w której liczy się wygląd

Chciałbym poruszyć kwestię dotyczącą tego, czy wygląd może pomóc w znalezieniu pracy. Otóż, wygląd może pomóc w znalezieniu pracy, niemniej jednak takie działania spotykają się bardzo często z krytyką. Szczególnie, jeżeli osoba odpowiedzialna za zatrudnianie nie jest singlem. Myślę, że nie trzeba nic więcej na ten temat mówić. Jest jednak taka praca, w której uroda jest bardzo dużym atutem. Być może część z Państwa domyśla się, że chodzi mi o pracę hostessy. W pracy hostessy atrakcyjny wygląd jest czymś, co jest niezbędne. Można powiedzieć, że jest to warunek, którego w żadnym wypadku nie można przeskoczyć. Po prostu nie ma takiej opcji, żeby ominąć wspomniany przeze mnie warunek. Być może część osób będzie uważać to za nieodpowiednie, ale takie są realia, z realiami się nie dyskutuje. Jeżeli trzeba spójrzmy na sprawę, pod kątem przykładu. Hostessa zajmuje się m.in. promocją produktu. Jeżeli dwie kobiety będą promować produkty i kobiety te będą znacznie różniły się pod kątem urody, to do której z nich ludzi podejdą? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Ludzie podejdą do tej ładniejsze kobiety, to ona wzbudzi zainteresowanie. Tak już ludzie są zbudowani (w szczególności mam na myśli mężczyzn).
Pozostałe cechy
Jak łatwo się domyślić, atrakcyjny wygląd nie może być jedynym atutem. W związku z tym, co jeszcze powinna wiedzieć każda hostessa? Każda hostessa powinna wiedzieć między innymi to, że bez znajomości języków obcych ani rusz.

Można powiedzieć, że hostessy pełnią rolę gospodyń (w końcu słowo „hostessa” związane jest z angielskim słowem „hostess” a słowo to oznacza gospodyni). Rolą gospodyni jest między innymi oprowadzanie gości podczas organizowanych targów czy wystaw. Niejednokrotnie takie targi czy wystawy mają charakter międzynarodowy. Jeżeli coś ma charakter międzynarodowy, to można na tym spotkać osoby z różnych Państw. W związku z tym, jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że języki obce nie są potrzebne, zapewne zmienisz zdanie. Tak jak już powiedziałem, języki obce są koniecznością.

You may also like