Co wpływa na kolejność stron w wyszukiwarkach?

To nie przypadek decyduje o kolejności stron internetowych występujących w różnorodnych wyszukiwarkach (typu Google). Wpływa na to wiele czynników, które są jednak dobrze wszystkim znane, chociaż pełny algorytm poznali wyłącznie pracownicy serwisu Google. Pozostali muszą zadowolić się nieco prostszymi informacjami, które jednak też dużo mówią o kolejności stron umieszczanych w wyszukiwarkach. Na ich miejsca wpływa wiele czynników, m.in. pozycjonowanie stron www.

Czynniki związane z treścią oraz popularnością strony

Czynniki związane z treścią a czynniki nawiązujące do popularności to dwie oddzielne kategorie, jednak mocno się one ze sobą przeplatają, bo obie mają takie samo znaczenie dla pozycji stron. Pierwsza kategoria skupia się na treściach, mówiąc, że to ich ilość może popularyzować stronę. Im więcej artykułów, wpisów, notek czy komentarzy pojawi się na portalu, tym wyższą pozycję on uzyska, bo wyszukiwarka „stwierdzi”, że jest on wart uwagi, skoro tak często ktoś go aktualizuje. Liczy się też właśnie częstotliwość dodawania nowych wpisów, dlatego właściciele stron muszą pamiętać o swoich „dzieciach” i regularnie uzupełniać je o nowe rzeczy. Jeśli chodzi natomiast o samą, konkretną treść tych wpisów czy artykułów, nie jest ona jakoś specjalnie ważna, ale znaczące bywa to, jak często pojawiają się w niej słowa kluczowe.

Strona wykorzystująca pozycjonowanie stron www na pewno ma już swoje hasła kluczowe i to właśnie je powinna jak najczęściej umieszczać we wszystkich artykułach, po czym regularnie je dodawać, by portal cały czas był aktualizowany i odświeżany. Jeśli chodzi natomiast o czynniki związane już konkretnie z popularnością strony, to ważna jest przede wszystkim ilość innych portali, które umieszczają u siebie link odnośny do wybranej strony. Oczywiście jeśli to wszystko nie pomoże stronie osiągnąć wymarzoną pozycję, zawsze może ona zastosować profesjonalne i specjalistyczne pozycjonowanie stron www, które każdy portal wzniesie na szczyt popularności. Nie jest to usługa tania, ale na pewno jest efektywna.

You may also like