Cera problematyczna – co zrobić aby była zadbana i zdrowa

Kwestia cery problematycznej może być rozumiana w bardzo różny sposób. Dla jednych będzie się to wiązało z występowaniem wielu wyprysków i niedoskonałości, natomiast dla innych cera problematyczna wiąże się z suchością oraz z widocznymi i pękającymi naczynkami. Niezależenie od tego, jaka jest Twoja definicja cery problematycznej, Natura Siberica posiada w swojej ofercie produkty, które pozwolą Ci zwalczyć Twój problem z cerą.
Skóra tłusta i mieszana
Ten typ cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy zatrzymać nadmierne wydzielanie sebum oraz odpowiednio oczyścić skórę przy jednoczesnym zwężeniu porów, ale nie wolno również zapominać o jej odpowiednim nawilżeniu. Aby móc cieszyć się zadbaną skórą konieczne jest działanie kilku etapowe. Na samym początku zadbaj o dogłębne oczyszczenie twarzy – najlepiej wykorzystywać do tego produkty z glinką, których właściwości bardzo dobrze oddziałują na skórę i jej najgłębsze warstwy. Kolejnym krokiem powinno być właśnie nawilżenie – wybieraj lekkie kremy, które nie obciążą skóry i nie zatkają porów. Przeglądając ofertę Natura Siberica znajdziesz wiele preparatów, w których opisach znajdzie się dokładne zastosowanie oraz pole działania. Na tej podstawie powinno Ci się udać wybrać odpowiedni dla siebie produkt nawilżający.
Problemy skóry naczynkowej, wrażliwej i suchej
W kolejnej grupie odnoszącej się co cery problematycznej zaliczamy takie typy jak skóra naczynkowa, sucha oraz wrażliwa. Tak jak w powyższym przypadku należy dokładnie o nią zadbać. W tej kategorii polecamy produkty nawilżające, wzbogacone w witaminy i minerały. Powinny to być delikatne produkty, które nie będą za bardzo obciążać skóry. Na cerę naczynkową polecamy różnego rodzaju olejki, których właściwości przyczynią się do zmniejszenia popękanych naczynek. Dobrym rozwiązaniem są również produkty z zieloną glinką, która optycznie zaciera ślad po popękanych naczynkach. natura siberica w swojej ofercie posiada bardzo rożne preparaty, które mogą pomóc podczas codziennej pielęgnacji.

You may also like